Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Tohle je asi zásadní problém. Tyhle kecy Smejkala, anebo jak říkal Blatný, že s očkováním se nikdo nenakazí, ani nepřenese, Pak spousta lidí už nic nebere vážně. Přitom ta nová mutace vypadá zatím několikanásobně nakažlivěji než delta, která teď decimuje Evropu a už se tomu většina lidí jen směje.

0 Citovat

mRNA vakcíny lze vyrobit v řádu jednotek dnů. Otázkou je výroba, distribuce a staré zásoby. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Mozna bych i podal kdyz bych zil v CR ,at uz jsou nazory jakekoliv  tohle proste charakter poplasne zpravy ma a zada o okamzity lockdown ,strasi lidi ,kteri si nedokazi udelat vlastni nazory ,maji v tom chaos protoze i skutecni odbornici  stoji na dvou barikadach proti sobe  ,ale vim je to zbytecne to tady psat porad dokola ,ale zase jsem se nechal unest  

JInak kdyz uz tu pisu tak hlavne ze vcera Vojtech na tiskovce  rikal ze zadne zprisnovani  ted nebude  ze se pocka 10 dnu na vyhodnoceni a ejhle

Z Francie, Španělska či Portugalska se od pondělí neočkovaným ztíží návrat do Česka

To ze Afrika ma  mensi  nakazenost nez Evropa uz ani neresim  ,tedy ten zakaz  pricestivani do CR z tretich vyjmenovanych zemi ,,,

No nic zase se odmlcim abych to tak neplenil 

Ideální by bylo kdyby ses odmlčel nadobro. :) Co věta, to blud, přesně kvůli takovým jako jsi ty jsme tam, kde jsme. 

0 Citovat

Tak mam taky blby pocit, ze variant Nu hodi do cestovania zase pekne vydle minimalne do Jari. Staty uz zase zacinaju blaznit, a asi to blaznenie este ani poriadne nezacalo.

0 Citovat

Tak pokud se ukáže, že je horší jak delta, tak je to víceméně jistota. Přestávám plánovat jakékoliv lety a začínám se smiřovat s tím, ze ty co mám, neproletím. No za pár dnů či týdnů budeme moudřejší. Snad se pletu.

 

0 Citovat

@Mikir: V lednu jsme tady měli konflikt, kvůli tomu, jak jsi posílal primáře z Chebu makat a ať přestane dávat rozhovory v televizi a že si určitě vymýšlí, protože evidentně má času dost. To jen k Tvému neútočení na zdravotníky.

By mě docela zajímalo, jestli už někde jsou relevantní data pro odchod zaměstnanců ze zdravotnictví. Nedivil bych se, kdyby to po téhle vlně byl skutečně velký exitus. (nebo exodus? už jsem zapomněl česky ... )

Co se té Nu (Ný) týče, tak bychom se všichni měli modlit, aby ta první čísla byla přehnaná. Jak by řekl klasik, příštích 14 dní ukáže. Každý, kdo aspoň trochu umí část data a projde si ty odkazy, co sem dával Leoš musí být aspoň trochu nervózní. Mně osobně to docela šokovalo. Jediný štěstí, že tady máme spoustu absolventů Vysoké školy života a máme díky nim kolektivní imunitu, jak ukazují čísla z nemocnic.

Já mám za 14 dní letět na víkend na Maltu, tak jsem zvědavej, jestli se dostanem aspoň na první letiště ... 

 

0 Citovat

A co jako? Jestli to je další mor, tak ať všechno na tři týdny zavřou, způsobí to menší škody. Už toho mám fakt dost. Za chvíli nám nebude stačit řecká abeceda.

0 Citovat

Však v čínské abecedě je písmenek ještě dost. To by tak hrálo, aby čínský virus byl číslovaný řeckými písmenky...

0 Citovat

Já chci učit celý svět vyslovovat ch!

0 Citovat

Jakub S napsal(a):

Co se té Nu (Ný) týče, tak bychom se všichni měli modlit, aby ta první čísla byla přehnaná. Jak by řekl klasik, příštích 14 dní ukáže. Každý, kdo aspoň trochu umí část data a projde si ty odkazy, co sem dával Leoš musí být aspoň trochu nervózní. Mně osobně to docela šokovalo. Jediný štěstí, že tady máme spoustu absolventů Vysoké školy života a máme díky nim kolektivní imunitu, jak ukazují čísla z nemocnic.

Já mám za 14 dní letět na víkend na Maltu, tak jsem zvědavej, jestli se dostanem aspoň na první letiště ... 

Jelikož mám vysokou školu i základní, kde jsme měli češtinu, tak MĚ to zase moc nešokovalo😉 Doporučoval bych hlavně nepanikařit...

Doposud není hrozba, kterou B.1.1.529 představuje mimo Jižní Afriku, zdaleka jasná, říkají výzkumníci. Není jasné, zda je varianta přenosnější než Delta, říká Moore, protože v současné době je v Jižní Africe nízký počet případů COVID-19. "Jsme v klidu," říká.

https://www.nature.com/articles/...21-03552-w

0 Citovat

@Nuny: Doufám, že takhle budeš taky rozebírat každý mikirův sloh, good luck :) 

Ty zprávy, co to zlehčují, mi připomínají Vojtěcha leden 2020: "nic nám nehrozí"

0 Citovat

Virolog z University of Witwatersrand v Johannesburgu je pro mě větší kapacita než Vojtěch😉

0 Citovat

@Nuny, diky za opravu, od te doby, co pracuju na miste, kde je hlavnim jazykem anglictina, mam fakt s cestinou obcas problem, doufam, ze nedopadnu jak Mikir.

Jinak fakt doporucuji tenhle tweet pana, ktery jako jeden z prvnich alarmistu spocital nakazlivost Wuhanskeho viru:

https://mobile.twitter.com/DrEri...0340121601 (credits to LL)

Nemyslim si, ze nikdo nepanikari, ale vzhledem k tomu jak jak rychle ten kmen dokazal v podstate vytlacit deltu (ktera je fakt velky svinstvo), tak je obezretnost rozhodne na miste (viz UK)

0 Citovat

Uvidíme do dvou tří týdnů. My s tím nic nenaděláme, tak co? 

0 Citovat

Jakub S napsal(a):

@Nuny, diky za opravu, od te doby, co pracuju na miste, kde je hlavnim jazykem anglictina, mam fakt s cestinou obcas problem, doufam, ze nedopadnu jak Mikir.

Jinak fakt doporucuji tenhle tweet pana, ktery jako jeden z prvnich alarmistu spocital nakazlivost Wuhanskeho viru:

https://mobile.twitter.com/DrEri...0340121601 (credits to LL)

Nemyslim si, ze nikdo nepanikari, ale vzhledem k tomu jak jak rychle ten kmen dokazal v podstate vytlacit deltu (ktera je fakt velky svinstvo), tak je obezretnost rozhodne na miste (viz UK)

Jak to myslíš? Že nedokážeš fotit jako Mikir a poslat obrázky zajímavostí okolo svého aktuálního  bydliště? 

0 Citovat

Nema nekdo ,nebo nevi kde najit  rezoluci  EU  zde je vynatek z  bodu 7

7.3 s ohledem na zajištění vysoké absorpce vakcíny:

7.3.1 zajistit, aby občané byli informováni o tom, že očkování není povinné a že nikdo není pod politickým, společenským nebo jiným tlakem, aby se nechal očkovat, pokud si to nepřeje;

7.3.2 zajistit, aby nikdo nebyl diskriminován za to, že nebyl očkován, kvůli možným zdravotním rizikům nebo kvůli tomu, že nechce být očkován;

7.3.3 přijmout včasná účinná opatření k boji proti dezinformacím, dezinformacím a váhavosti ohledně vakcín proti Covid-19;

7.3.4 distribuovat transparentní informace o bezpečnosti a možných vedlejších účincích vakcín, spolupracovat s platformami sociálních médií a regulovat je, aby se zabránilo šíření dezinformací;

Bod 7.3.1 a Bod 7.3.2  me velmi zajima diky  

Jinak zkusim pridat dalsi fotky ,vcera jsem nasel, kdyz jsme meli hezke pocasi  na jihozapade Irska kam jezdim velmi rad ,jednak to je bliz nez na zapadni pobrezi a stoji za to tam jet  i na den a vecer se vratit domu a pak je to tam opravdu hezke 

0 Citovat

https://pace.coe.int/en/files/29004/html

@mikir jestli si myslíš, že se tím budou politici řídit, tak jsi hodně naivní, srali na tuto rezoluci hned od začátku.

0 Citovat

Tak ridit se tim nemusi ,ale pro pripadny soudni spor je to podle me dostacujici a pro pripadnou pokutu za neuposlechnuti se nechat naockovat  Polaci taky dostali pres prsty kdyz  sve zakony povysili nad EU narizeni  i kdyz slo o neco jineho,  diky za odkaz vic to resit ted  nepotrebuju

0 Citovat

To fakt nevymyslis ,kde asi soudruzi udelali chybu 

https://www.novinky.cz/domaci/cl....seznam.cz

Urcite je 3x naockovany ,nosi vsude respirator ,,,asi je ve me v tuhle chvili vic skodolibosti nez bych jako slusny mel mit.... ale uprimne tenhle komediant si za to muze sam a urcite nebudu skodoliby sam 

0 Citovat

zase jsem jen nahledl i kdyz v mem svete pise Martin ze je lepsi  se venovat fotkam nez covidu s cimz souhlasim, jen me tak napada pri tom pohledu na ty fotky z Letne, zda by neslo udelat statistiku kolik lidi se na te akci skutecne nakazi. kdyz prakticky nikdo nema rousku, natoz respirator a nikdo nedodrzuje  rozestupy 

0 Citovat

aha, tady nic novýho :)

0 Citovat

Doufejme, že se nakazí co nejméně a nebudou zabírat místa lidem v nemocnici, co to potřebují víc. A pokud se nakazí, tak ať zalezou někam do rohu, vezmou si odčervovač a neotravujou v nemocnici.

0 Citovat

Každý je hrdina, dokud se nedusí. Pak nemá problém do sebe cpát libovolný koktejl chemických látek.

0 Citovat

V supermarketu mám teda větší strach, že se nakazím, než bych měl na té Letné, nebo kdekoli venku, třeba na zrušených Vánočních trzích :-(

0 Citovat

Já už se té komedii můžu jenom smát. Zeman má covid. Ministr zdravotnictví má covid. Hlavní hygienička má covid. Do dvou dnů čekám zprávu, že Fiala má covid. Při chaotickém rušení vánočních trhů, toho semeniště nákazy pod otevřeným nebem, jsem úplně slyšela šerifa z Nottinghamu: "A zruším Vánoce!"Do toho se na Letné sejdou gerojové, co se tam ve jménu svobody div nelíbají a určitě se tetelili blahem, že je někdo označuje za elitu národa, protože tohle jim samozřejmě ještě nikdo předtím neřek.

Ježiš, když si představím, že na rozdíl od jiných tady jsem standardní zaměstnanec a už nemám dovolenou a zatím ani vůli emigrovat...

0